Ботев взе първа победа в Турция

"категория: ППФЛ 2017-2018"
Посещения: 2146

Ботев (Пловдив) записа нова победа в третата си изиграна контролна среща от зимната подготовка. Тя е първа за възпитаниците на Николай Киров, които само преди два дни завършиха 2:2 с отбора на Раднички Ниш.

Днес „жълто-черните“ се наложиха с минималното 1:0 над украинския отбор на Олександрия.

Единственото попадение в срещата падна в 32-ата минута и бе дело на новото попълнение на пловдивчани – бразилския нападател Диого Кампос, който се разписа след асистенция на Густаво.

В 84-ата минута украинският тим можеше да стигне до изравняване, след като главният съдия отсъди дузпа в тяхна полза за нарушение на Йордан Минев който получи директен червен картон.

При последвалата дузпа влезлият като резерва страж Иван Чворович успя да усети ъгъла на битата топка и да парира удара на украинския състезател.