ЦСКА-София загуби втората си контрола в Испания

"категория: ППФЛ"
Посещения: 1914
ЦСКА-София

"Червените" отстъпиха на Академия Пушкаш с 1:3.

В първите минути на срещата Черниаускас направи две спасявания, а вратарят на противника ни улови топката след удар с глава на Чорбаджийски. В 20-та минута Джеси проби отдясно и центрира добре към Енрике, който стреля с глава в аут. Пет по-късно Перейра отправи удар след многоходова комбинация, но топката отново не намери вратата на унгарците. Играч на Академия Пушкаш стреля от дистанция, но не порази целта, а в последната минута на първата част удар на Джеси рикошира в противников футболист и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

На старта на второто полувреме в игра се появиха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, 17-годишният Йоан Бауренски и 18-годишният Никола Борисов, а почивка получиха Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Соу.

Петров се намеси добре след силен удар на играч на Академия Пушкаш. Евандро излезе на страхотна позиция и стреля, но вратарят изби в корнер. В 54-та минута унгарците откриха резултата чрез Арабули. След добър пробив на Стойчо Атанасов защитникът отправи удар, но топката рикошира и излезе в аут. Академия Пушкаш поведе с 2:0 в 62-та минута след добра атака и гол на Латифи, а три по-късно Трайковски вкара за 3:0 след корнер и разбъркване в наказателното поле.

В 66-та минута в игра се появи Кирил Десподов, който замени Енрике. Десподов проби отдясно, премина през трима футболисти и стреля, но ударът му срещна крака на защитник на унгарците и излезе в корнер. Тиаго замени Пинто в 77-та минута на срещата, а в 81-та отбеляза гол, след като получи страхотно подаване от Евандро. Последва силен шут наТиаго, но топката излезе в корнер след рикошет. До края не се стигна до нови опасности пред двете врати.

Така ЦСКА-София допусна поражение във втората си контрола в Испания. Третата проверка на тима е в сряда (23 януари) срещу китайския Шанхай Шенхуа.

Стартов състав: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 27. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто (к), 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 11. Станислав Манолев, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро